Győzelem a Dunaferr ellen

2015.10.04 22:27

Maratonira nyúlt a délutáni röplabdás program Sümegen. Az előzőleg fél négykor kezdődő Sümegi RE - Dunaferr mérkőzés 18:00 kor kezdődött, a juniorok összecsapása után. Ez nem szegte kedvét a kilátogató nézőknek, mindkét mérkőzést végigszurkolták,  majd a végén sima hazai győzelemnek örülhettek.

Nagyon rossz előjelekkel várta az SRE a mérkőzést, ugyanis a hiányzók listája csaknem olyan hosszú volt mint a meccsre nevezett keret. Récsei Richárd továbbra is kézsérülésével lábadozik, Vladislav Kotin jövő héten tér vissza Magyarországra, Varga Jácint munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni, valamint a csütörtöki edzésen elvesztette csapatkapitányát Kaposi Tamást is a csapat. Tamás edzésen sérült meg, részleges külső bokaszalag szakadást szenvedett, várhatóan 4-6 hetet kell kihagynia. Felépüléséig a csapat feladója Dolgos Attila látja el a csapatkapitányi feladatokat. Jó hír azonban, hogy Varga László edző két új játékost csatasorba küldhetett, Bolvári Dániel és Németh Zsolt is a kezdőcsapatban debütált.  Az ellenfél Dunaújváros csütörtökön a Dág ellen elszenvedett vereség után érkezett a Veszprém megyei gárdához, tehát egyértelműen a javítás volt a cél.

1. játszma:A sok hiányzó miatt felforgatott kezdőcsapattal ugrott neki a Sümeg az összecsapásnak. Ez nem látszott a játékukon, gyorsan magabiztos előnyre tettek szert. Soós és Lesznyik remek nyitásai hamar el is döntötték a játszmasorsát. (25-19)1:0

2. játszma:A második játszma kiegyensúlyozott csatát hozott, több ízben is figyelmetlenség miatt vesztett pontot az SRE, forgáshiba, rossz érintés is előfordult hazai oldalon. Nyitásban is kicsit visszaestek a fiúk, azonban így is tartották a lépést vendégeikkel. Valószínűsíthető volt, ha ezt a játszmát nyeri a Sümeg, akkor gyakorlatilag vége a mérkőzésnek, azonban ha a szett végén a Dunaferr a befutó, az esetben ádáz csata kezdődött volna a három pontért. A hajrá elején a Dunaferr állt jobban (23:21), de érkezetek a remek sáncok és egy tökéletes Bolvári mezőny. Szett labda Sümegnél, kíméletlen befejezés (25:23)2:0

(jó játékkal nyert a Sümeg)

3. játszma:Ahogyan várni lehetett, a Sümeg maradt lendületben, Tomanóczy edző próbált frissíteni csapatán, azonban ez nem sikerült. Blázsovics és Németh is sorra ütötte a pontokat, hizlalta előnyét a csapat. Remek figurákkal, jó blokkokkal szórakoztatta közönségét az SRE. Az utolsó játszmában hamar felőrölte ellenfelét, és tartotta itthon a három pontot a Sümegi RE.(25:17)3:0

Sümegi RE Dunaferr SE 3:0 (19,23,17)