Kötelező győzelem az ország másik végén

2015.12.06 19:53

A sereghajtóhoz látogatott a Sümegi Röplabda Egyesület, igaz egy szettet engedett ellenfelének, de a nagyon fontos három pontot vitt magával haza.

1. játszma:
Gyors pontváltásokkal kezdődött a mérkőzés. A Sümeg próbált mielőbb megnyugtató előnyre szert tenni, azonban ellenfele ezt nem engedte. Az első, majd a második technikai szünet után is mindössze 2 pont volt az SRE előnye, ezt követően a végjátékban ráraktak  még egy lapáttal és az egyre többet hibázó Debrecen elveszítette a játszmát. 0-1(18:25)

2. játszma:
Semmi nem indokolta ami ez után történt.. Az SRE tíz pontnál már nyolc pontos hátrányt halmozott fel 10:2! A koncentráció teljes hiánya látszott a vendégek játékán. Sorozatban rontották el a támadásokat, valamint a nyitásfogadás is egyre bizonytalanabbá vált.  Németh edző több helyen is változtatott a csapat összetételén. A sümegieknek eszükbe juthatott a Szolnok elleni mérkőzés első szettje, hiszen ott is sikerült fordítani mínusz tízről. Nem így lett..Rengeteg hiba, rossz döntés, valamint a Debrecen  lelkes játékának köszönhetően egyenlő.1-1(25:15)

győzelem a DEAC ellen

3. játszma:
A Sümegnek nagyon fontos volt, hogy ne veszítsen bajnoki pontot a mérkőzésen, hiszen az idei bajnokságban már bőven hullajtott el olyan mérkőzéseken ahol nem szabadott volna. Ennek tudatában 12-1-es rohammal kezdett a csapat Blázsovics jó nyitásainak, valamint sorra tökéletes támadásoknak köszönhetően. Állandósult a tíz pont körüli előny, nem tudott nagy ellenállást felmutatni a Debrecen. 1-2(16:25)

4. játszma:
Egy játszmára a győzelemtől. Ezúttal nem rozsdásodott be a gépezet egy jó szett után. Ott folytatta a Sümeg, ahol a harmadikban abbahagyta. Jó szervák, szép figuratív támadás vezetések, jó fogadások jellemezték a vendégek játékát. A DEAC kicsit kedvetlené vált, lélekben feladták a mérkőzést. Ismét hamar tíz ponttal meglógott a Sümeg, így már csak a különbség volt a kérdés. Németh  mester minden  játékosának játéklehetőséget biztosított. Magabiztos sikerrel zárult a találkozó 1-3(11:25)

DEAC - Sümegi RE 1-3 (-18, 15,-16,-11)
Debrecen, 2015. december 6. vasárnap 16:00
Sümegi RE: Dolgos, Bolvári, Varga, Blázsovics, Németh, Lesznyik
csere: Récsei (liberó), Madár(liberó), Kaposi, Kotin, Nagy, Soós,

Németh Ödön SRE vezetőedző: Kötelező győzelem volt a mai. A jelen erőviszonyokat ismerve ez a realitás. Sajnálom, hogy a második játszmában nem tudtunk megfelelően koncentrálni.

Junior:DEAC - SRE 0-3

Télapó napján a Sümeg három pontnak örülhetett. A következő fordulóban azt a Kecskemétet látják vendégül, akikkel a kupában is küzdeni fognak a legjobb négybe kerülésért. Tehát jövő vasárnap (12.13) 15:30.kor SRE - Kecskemét Sümegen.