Szoros meccsen kapott ki az SRE

2018.01.30 11:44
Nem volt szerencséje a Sümegi RE NB I-es röplabdacsapatának, amely a legutóbbi bajnoki fordulóban megszorongatta ellenfelét, de szettet nyerni nem tudott.

Az elmúlt héten betegség miatt Balla Szabolcs és Tigyi Tamás nélkül készült a MAFC elleni rangadóra a Sümeg. Szerencsére a két játékos vasárnap már vállalni tudta a játékot, igaz, nem voltak százszázalékos állapotban.

Mindhárom szettben óriási csatát vívott a két fél, a Sümeg nem akart leszakadni vendéglátójától. Végül a MAFC mindannyiszor csak a végjátékban tudott dönteni, ráadásul a szerencse is nekik kedvezett, így a lelkes SRE nem tudott szettet rabolni.

MAFC-BME – Sümegi RE 3:0 (22, 26, 22)

Budapest, BME Sportközpont, 50 néző. V.: Bátkai-Katona, Varjasi.

MAFC: Kun 18, Eke 1, Bán 7, Tar 8, Szabó B. 13, Bakóczi 1. Csere: Tari, Varga D. (liberó), Csépke 1. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Sümeg: Németh Z. 5, Sow 7, Erki 6, Kaposi 15, Tigyi 4, Balla 4. Csere: Nagy P. (liberó), Illés, Benedek. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:18. II. játszma: 5:8, 11:16, 19:21. III. játszma: 6:8, 16:13, 21:20.

Novák László: Nagyon küzdelmes és jó mérkőzést vívtunk a Sümeggel. A játékosok maximálisan betartották a taktikai utasításokat, időnként parádés labdameneteket láthattunk, és a szezon eddig legjobb játékával nyertünk. Gratulálok a fiúknak.

Tamás Zoltán: A csapatom fizikailag elfáradt de amit elkezdtünk felépíteni, az megmaradt. Az elszakadt nadrágomat viszont majd kiszámlázom a klubnak…

A Sümeg vasárnap Kecskemét csapatát fogadja 16 órától.