Küzdőszellem 5/5

Szombaton bonyolították a 15. forduló mérkőzéseinek nagy részét a férfi röplabda NB1-ben. A Sümegi RE ezúttal hazai pályán játszott, ellenfele a Pénzügyőr SE csapata volt. A várakozásoknak megfelelően szoros küzdelmet hozott az összecsapás.

Az őszi találkozón - némi meglepetésre - vereséget szenvedett a Sümeg a fővárosi csapattól. Azonban a Pénzügyőr az őszi fordulók során bebizonyította, hogy annak ellenére, hogy első szezonját futja az NB1-ben mindenkire veszélyes lehet. A sérült Pordán Áron, csak a lelátóról szoríthatott csapatának, azonban a fiatal ütő kivételével mindenki hadra fogható volt.

1. játszma:
                Idegesen, kapkodva kezdték a csapatok a mérkőzést, az SRE tudta előbb rendezni sorait, stabilizálni alapjátékát. Mindkét nyitásfogadó- négyesütő remekül fogadott és támadott. Lesznyik pedig a sáncolás területén jeleskedett több alkalommal. Ezzel a végjátékra megnyugtató előnnyel érkezett és abszolválta is azt. 1:0 (25:19)

2. játszma:
                Gondolhatta volna a szépszámú szurkolósereg, hogy ez a mérkőzés sétagalopp lesz a továbbiakban... nem így lett. A szett folyamán a sümegiek több mint 8! szervát rontottak (hazai pályán), ezzel nem kis előnybe hozva ellenfelüket. Ezen a szinten ez megengedhetetlen, így a Pénzügyőr csapata az első szett fényében némileg simán nyerte második etapot. 1-1 (20:25)

3. játszma:
                A SRE csapatába érkezett Göczi Roland és vele a rutin is. Értékes sáncokkal segítette csapatát a center. Azonban a csapaton belüli kommunikáció, leginkább a nyitásfogadás terén igencsak döcögős volt továbbra is. Folyamatosan futottak a hazaiak az eredmény után, de a fővárosiak magabiztosan őrizték előnyüket. A szett végén halovány reménysugár nyílt két jó szerva után, de a Pénzügyőr hamar rövidre zárta a dolgot és behúzta a szettet. 1-2 (22-25)

marathoni csata volt(fotó: Finta Maya)

4. játszma:
                Ezen játékrész első harmada kétség kívül a küzdőszellemről és az összefogásról szólt a Sümeg térfelén. Kaposi és Lesznyik a vállukon vitték a csapatot. Kellett is mert ez volt az utolsó sansz, hogy esély maradjon a győzelemre. Lakics Bence hatos helyről végrehajtott trükkös pörgetésével már 8 pontra duzzadt a különbség. Mintha a pestiek behúzták volna a kéziféket. Próbáltak frissíteni a csapaton, az ex-sümegi Kiss Dani is pályára lépett, de így sem találták a sümegi henger ellenszerét. Több játszmalabdát is elszórakoztak a hazaiak, de végül így is simán nyerték a szettet. 2-2(25-19)

5. játszma
                Jöhetett a döntő felvonás. Mindkét csapat próbált hiba nélkül röplabdázni, ez eleinte a vendégeknek ment jobban, 7:5 re meg is léptek az utolsó játszmában. Madár Máté remekül mezőnyözött Soós András taktikusan nyitott, így máris 8:7 a térfél cserénél. Az SRE extázisban játszotta a mérkőzés utolsó perceit, persze ez nem csoda, hiszen a közönség részéről minden támogatást megkaptak. Ennek ellenére sem a Veszprém megyeieknek állt a zászló, mert 12:11-nél még mindig a vendégek vezettek. Látványos labdamenet után került Lesznyik Károly a nyitóhelyre, aki mindenkit meglepve, kettő remek flott szervával "kedveskedett" az ellenfélnek. Innen már nem is volt megállás, megszületett a szezonban az első 3:2-es győzelem. 3-2(15:12)

Sümegi RE–Pénzügyőr SE 3:2 (19, –20, –22, 19, 12)
Sümegi RE: Kaposi T, Soós A, Lesznyik K, Varga J, Lakics B, Dolgos A.
csere: Madár M(liberó), Récsei R(liberó), Szabó G, Nagy P, Göczi R,
edző: Markó Gábor

Fontos győzelem fotó: (Finta Maya)

Remek, jó hangulatú, fordulatos mérkőzést láthatott a sümegi nagyérdemű. Az SRE számára nagyon fontos volt a győzelem, megszilárdította helyét a hatodik helyen, valamint a MAFC vereséget szenvedett, így hozzájuk is közelebb lopóztak. Jövő héten Pécsett vendégszerepel a csapat, majd hazai pályán fogadja a Debrecen gárdáját.